SR2GN 70cm Gniewino

Uruchomienie przemiennia SR2GN na wieży w Gniewinie

 4 lutego 2011 przemiennik 70cm SR2GN został uruchomiony na wieży widokowej Kompleksu Turystyczno-Rekreacyjnego "Kaszubskie Oko" w Gniewinie.
 Pogoda nam nie sprzyjała. Temperatura około 1ºC, silny, porywisty wiatr i opady śniegu z deszczem utrudniła nam montaż anteny do tego stopnia, że po pół godzinie pracy na konstrukcji kombinezony i ubrania przemokły do spodu. Konieczne było przerwanie prac i suszenie czego się tylko dało.

 W czasie przerwy montowaliśmy urządzenia na dole. Jak tylko pogoda poprawiła się na tyle, że dało radę wyjść na konstrukcję udało się nam położyć na konstrukcji wieży 60 metrów kabla CNT-400 i zamontować antenę X-300. Prace montażowe trwały od 9:00 do 15:30. O 15:40 przemiennik został uruchomiony i nawiązaliśmy pierwsze łączności.

Prace montażowe wykonali:

  • Maciej, SP2GPU
  • Piotr,
  • Michał, SP2XDM.

 W tym miejscu pragnę podzękować Maćkowi SP2GPU i kol. Piotrowi za wytężony wysiłek i zacięcie, które pozwoliło nam szczęśliwie i bezpiecznie wykonać zamierzone prace. Do wykonania pozostały prace przy torze kablowym. W następnej kolejnosci planujemy uruchomienie w tej samej lokalizacji stacji APRS SR2NMG.

 Wszystkim kolegom - przyszłym użytkownikom przemiennika, życzę dalekich łącznosci przez przemiennik SR2GN.

 

73! de Michał, SP2XDM.

 

 4 lutego 2011 przemiennik 70cm SR2GN został uruchomiony na wieży widokowej Kompleksu Turystyczno-Rekreacyjnego "Kaszubskie Oko" w Gniewinie.

 Pogoda nam nie sprzyjała. Temperatura około 1ºC, silny, porywisty wiatr i opady śniegu z deszczem utrudniła nam montaż anteny do tego stopnia, że po pół godzinie pracy na konstrukcji kombinezony i ubrania przemokły do spodu. Konieczne było przerwanie prac i suszenie czego się tylko dało. W czasie przerwy montowaliśmy urządzenia na dole. Jak tylko pogoda poprawiła się na tyle, że dało radę wyjść na konstrukcję udało się nam położyć na konstrukcji wieży 60 metrów kabla CNT-400 i zamontować antenę X-300. Prace montażowe trwały od 9:00 do 15:30. O 15:40 przemiennik został uruchomiony i nawiązaliśmy pierwsze łączności.

 

Prace montażowe wykonali:

  • Maciej, SP2GPU
  • Piotr,
  • Michał, SP2XDM.

 

 

 


Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni