SR2SB 70cm Gdynia

Znak: SR2SB     Kanał R79 (438,875/431,275MHz)     Moc 10W

Lokalizacja: Obiekt EMITEL RkCN Gdynia/Oksywie Lokator: JO94GN40HT

Pozwolenie do:  2017-11-12

 

 • Otwarcie tonem subakustycznym (podnośną) CTCSS 94,8Hz
 • Przemiennik nie reaguje na ton 1750Hz !
 • Emisja podnośnej CTCSS 94,8Hz pozwala na nasłuch przemiennika z włączoną blokadą tonową.
 • Znamiennik telegraficzny. Nadawany samoczynnie i co kilka minut przy dłuższych relacjach.
 • Funkcja radiolatarni - znamiannik telegraficzny nadawany co piętnaście minut.
 • Potwierdzenie wejścia (roger-beep).
schemat wkrótce

Operator odpowiedzialny:


Zdjecie wkrótce

Budowa:

Opis budowy wkrótce
 

Przemiennik powstaje i będzie pracował dzięki współpracy i pomocy:

 • SP2GPU
 • SQ4AFR
 • SP2XDM
 • SQ2RSH
 • EMITEL

Zdjęcia:

Najnowsze informacje o przemienniku:

Uruchomienie przemiennika SR2SB na RkCN Gdynia/Oksywie

 Z przyjemnością informuję, że po długotrwałych staraniach, w niedzielę 7 października 2012, udało się nam uruchomić przemiennik SR2SB z nowej lokalizacji w Radiokomunikacyjnym Centrum Nadawczym TP EMITEL Gdynia/Oksywie. Wczorajsze prace obejmowały montaż anteny X-300, wykonanie przyłącza i wyposażenie szafy w aparaturę. W ramach wcześniejszych przygotowań zamontowaliśmy kabel 7/8", wspornik antenowy oraz szafę, wykonaliśmy przyłącze elektryczne i zamontowaliśmy pozostały osprzęt - uziemiacze, odgromniki itp..

Czytaj dalej

Przemiennik SR2SB uruchomiony po remoncie

  Po trwającym ponad trzy tygodnie gruntownym remoncie, przemiennik SR2SB wrócił do swojej dotychczasowej lokalizacji. Przebudowa miała na celu dostosowanie przemiennika do wymagań stawianych przez jego docelową lokalizację - RKCN Gdynia-Oksywie, gdzie będzie pracował z wieży, z której pracują między innymi nadajniki radiofoniczne, telewizyjne i rozmaitych służb.
 Modernizacja przemiennika objęła:

Czytaj dalej

Prace przy przemienniku SR2SB

 Z powodu prac prowadzonych w ramach większego projektu przemiennik SR2SB pracuje z mocą zmniejszoną do 5W. Oprócz spadku poziomu sygnału korespondenci zauważą też z pewnością jego nieco inne zachowanie. Wynika to z faktu, że oryginalny przemiennik SR2SB został zdemontowany w celu przeprowadzenia jego modernizacji, zaś w jego miejsce pracuje przemiennik zastępczy oferujący nieco inne funkcjonalności. Przemiennik nie emituje tonu potwierdzenia (roger-beep), znamiennik nadaje automatycznie co 10min. Czas podtrzymania jest ustawiony na 30s.
 Oryginalny przemiennik zostanie przebudowany w celu dostosowania go do wymogów stawianych przez przyszłe miejsce montażu - w szczególności zostanie wyposażony w korektor charakterystyki, moduł znamiennika głosowego, zasilanie rezerwowe i dodatkowy wąskopasmowy filtr w torze odbiornika.

 Ponadto przemiennik może być czasowo niedostępny w trakcie prowadzenia prac. Wyłącznia nie powinny być jednak długotrwałe.

Praca testowa przemiennika SR2SB

 7 listopada 2001 przemiennik SR2SB został ponownie uruchomiony do prób z terenu klubu SP2ZIE, Loc:JO94GM. Pracuje tam wspólnie z przemiennikiem 70cm SR2C z jednej anteny dwupasmowej Diamond X-300.

 Przeniesienie przemiennika z lokalizacji w Pomieczynie do śródmieścia Gdyni zostało podyktowane większym zapotrzebowaniem na przemiennik 70cm stacji ruchomych, które nie były w stanie pracować przez przemiennik z powodu przeszkód terenowych (ciąg wzgórz, na których znajdują się dzielnice Gdyni Witomino, Chwarzno i Wiczlino oraz pobliskie miejscowości).

 


Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni