SR2UVG 70cm Chwaszczyno

Modernizacja SR2UVG, kanał 2 do DMR

12 listopada 2018 uruchomiliśmy (mam nadzieję, że tym razem ostatecznie) drugi kanał przemiennika SR2UVG w systemie DMR. Zastosowaliśmy do tego celu kartę z kontrolerem MMDVM przygotowaną przez Czarka SP4XKB, zamontowaną w przemienniku Motorola MTR-2000. Modernizacja objęła również wymianę routera ze starego Cisco 2691 na nowego Mikrotika. Niestety, w dalszym ciągu Internet dostarczany jest przez LTE z T-Mobile, co jest dość uciążliwe, ze względu na niską przepływność łącza (stacja LTE w okolicy jest niestety bardzo obciążona).

Dashboard przemiennika DMR dostępny jest pod adresem http://sr2uvg.dyndns.org:5000/.

DMR-ID przemiennika to 260220 i jest on wpięty do sieci BrandMeister, statystyki przemiennika dostępne są pod adresem : https://brandmeister.network/?page=repeater&id=260220.

Przemiennik był testowany od około trzech tygodni, z radiotelefonami Hytera, Motorola i TYT. Przemiennik pracuje tylko w trybie DMR. Możliwość korzystania z innych trybów została trwale wyłączona. Obecnie przemiennik SR2UVG obsługuje łączność w standardzie D-Star i DMR na oddzielnych parach częstotliwości.

Jest to ostatnia zmiana w naszych przemiennikach, zaplanowana na 2018 rok. Wyrażamy nadzieję, że podążanie za postępem technologicznym przez udostępnienie krótkofalowcom z Trójmiasta i okolic pracę nowymi emisjami (obecnie oferujemy już D-Star, C4FM i DMR) oraz Echolink i FM-Link pozwoli cieszyć się zarówno z nowszych zdobyczy techniki, jak również z tradycyjnych metod komunikacji. Jak na razie nie jest planowana migracja kolejnych przemienników w stronę emisji cyfrowych (obecny stan oferuje pewnego rodzaju równowagę w dostępie do kanałów przemiennikowych, uwzględniając fakt, że użytkownicy emisji cyfrowych jak na razie są w zdecydowanej mniejszości). Najważniejszym celem na najbliższy czas jest pozyskanie operatora, który zgodzi się dostarczyć nieodpłatnie Internet na RTCN Chwaszczyno drogą kablową/światłowodową.

Całość prac została sfinansowana ze środków własnych SP2GPU, SQ4AFR, SP2FRN, SQ2WK i SP2XDM. Wszystkie prace uruchomieniowe i montażowe - SP2XDM, testowanie przemiennika w okresie rozruchowym - SP2GPU, SP2FRN, SQ4AFR.

Poniżej dostępne są zdjęcia z kolejnych etapów uruchamiania DMR i jego instalacji.

 

 Vy 73!, de SP2XDM, SP2GPU, SQ4AFR, SP2FRN


Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni