SR2Z 2m Gdynia

Remont przemiennika SR2Z i SR2OK

22 kwietnia 2020 roku przemiennik SR2Z został zdemontowany w celu przeprowadzenia niezbędnego remontu, w tym wymiany radiotelefonów. Przy okazji wizyty na stacji okazało się, że uszkodzeniu uległ komputer obsługujący transmisję Wires-X do przemiennika C4FM SR2OK, konieczna była wymiana dysku twardego, a w najbliższej przyszłości również wymiana całego komputera, który jest już mocno wyeksploatowany. W ramach tego remontu zostanie również zamontowana zdalnie sterowana listwa zasilająca, pozwalająca na wyłączanie i resetowanie podłączonych urządzeń (taka sama, jak została zakupiona ze składek naszych kolegów do przemienników w Chwaszczynie).

SR2OK został uruchomiony w trybie AUTO, czyli działa zarówno analogowo jak i cyfrowo w C4FM, ale bez połączenia z siecią WiresX. Przemiennik będzie pracował w taki sposób do czasu powtórnej instalacji komputera obsługującego dostęp do ww. sieci. Wtedy zostanie on powtórnie przełączony na stałe w C4FM.

 Jednocześnie chciałbym zachęcić kolegów, do dalszego przekazywania środków na utrzymanie i rozwój naszych stacji automatycznych. Zbiórkę środków pieniężnych na ten cel prowadzi Sebastian SP2FRN. Mile widziane jest również deklarowanie chęci zakupu i przekazania aktualnie potrzebnego sprzętu.

Przypomnienie numeru konta:  16 1140 2004 0000 3102 7672 7931 w tytule wpłaty można wpisać między innymi swój znak wywoławczy.

 Uruchomienie przemiennika SR2Z planowane jest na poniedziałek, 27 kwietnia.

 

 


Logo PZK h15 200dpi

Ruch Obywatelski Miłośników Broni